
| Parameter | Value |
|---|---|
| Element Configuration | Single |
| Packaging | Reel |
| Forward Current | 200 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Reverse Current | 2 µA |
| Forward Voltage | 610 mV |
| RoHS | Compliant |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 5 A |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 30 V |
Stock: 1857
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18809
Ext.Price$0.18809
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18809 | $0.18809 |
| 10 | $0.12482 | $1.24820 |
| 50 | $0.11316 | $5.65800 |
| 100 | $0.10259 | $10.25900 |
| 500 | $0.07694 | $38.47000 |
| 1000 | $0.06822 | $68.22000 |
| 3000 | $0.04822 | $144.66000 |
| 5000 | $0.04430 | $221.50000 |
| 10000 | $0.04069 | $406.90000 |
